Мітки домушників: як убезпечити квартиру від злодіїв

187

Щоб зрозуміти, як захистити квартиру від злодіїв, важливо знати, як вони діють, які хитрощі застосовують. Для цього необхідно розібратися в тому, що таке мітки домушників. Найчастіше мешканці будинку не помічають символів невеликого розміру на своїх або сусідських дверях, стінах під’їзду, поштових скриньках. Їх залишають зловмисники з метою передачі подільникам важливої інформації про квартиру, ступінь її захищеності, мешканців та власників.

Такі мітки зрозумілі кожному досвідченому злодію, оскільки система кодування розроблялася не одним поколінням злочинців. Вона включає цілий набір символів, кожен з яких має значення.

Хто такі домушники

У деяких випадках злочинці діють без попередньої підготовки і намагаються проникнути в перше житло, яке здалося їм доступним. Це переважно алкоголіки чи наркомани, які трапляються до рук правоохоронних органів насамперед, тому що не мають продуманого плану.

Розбираючись, хто такий домушник, важливо розуміти, що це професійний злодій. Він діє за наведенням, на підставі попередньо зібраної інформації про власника житла, його добробут. Він має конкретну мету, відпрацьований, точно спланований алгоритм дій. Виявити та запобігти його напад досить складно.

Процедура підготовки до пограбування

Професійні злодії діють поетапно, найчастіше організованою групою осіб із чітко розподіленими ролями. На початковому етапі вибирається об’єкт пограбування. Найчастіше домушники відстежують квартири за наявності зовнішніх ознак достатку. Це можуть бути якісні дорогі двері, пластикові вікна, блоки кондиціонерів та супутникові антени на балконах. У деяких випадках обстановку житла можна розглянути та оцінити, заглядаючи з вулиці або з вікна під’їзду будинку навпроти.

Далі необхідно зібрати максимум відомостей про обрану квартиру, її господарів:

 • скільки людей проживає;
 • який їх порядок дня, схема переміщень;
 • не планується від’їзд у відпустку, відрядження;
 • підключені до житла охоронні послуги, сигналізація, відеоспостереження.

На цьому етапі зловмисники залишають мітки домушників, які дозволяють поширювати між членами злочинної групи зібрану інформацію. При цьому немає необхідності використовувати месенджери та телефонні дзвінки, які можна відстежити.

Збір інформації здійснюється через ненав’язливе спілкування з сусідами, вахтерами, які можуть видати цінні відомості, не підозрюючи про це. У змові з домушниками можуть бути співробітники комунальних підприємств, кур’єри, листоноші. Вони найчастіше входять у чужі квартири і можуть стати постачальниками важливої інформації.

Оскільки працюють домушники на основі ретельної підготовки, вони заздалегідь продумують шляхи збуту краденого. Для цього не підійде звичайний ломбард, який може віднести крадений планшет недосвідчений злодій.

Мітки та знаки домушників

Мітки та знаки домушників

Квартири, які були обрані як об’єкт нападу, позначають у різний спосіб:

 1. Сторонні предмети. На килимку біля входу залишають монети, крихти, у дверних щілинах – флаєри, квитанції тощо. Ці знаки домушників дозволяють їм зрозуміти, чи відсутні будинки господарі і як довго. Також між притолокою та дверима натягують і закріплюють тонку нитку або волосся, за цілісністю якого визначають, чи хтось заходив у квартиру.
 2. Намальованими символами. Ці мітки, що не впадають у вічі на дверях, біля них на стіні або на поштовій скриньці найчастіше вважають за витівки дітей. Однак вони можуть містити багато відомостей для зловмисників.

Що означає поставлені мітки

Дослідні слідчі та криміналісти знають, що знаки злодіїв домушників універсальні. Однакові символи можуть застосовуватися для передачі інформації не лише в Україні, а й в інших країнах. Ці мітки повідомляють про різні подробиці життя господарів житла:

 • матеріальний добробут;
 • наявність сигналізації, відеоспостереження, дверного ланцюжка або великого собаки;
 • тимчасові періоди відсутності (вихідні, робочий час або літні місяці);
 • перебування у відпустці.

Окремі мітки використовуються для позначення того, що в квартирі проживає самотня жінка, інвалід, залишаються без нагляду діти, люди похилого віку.

Що означає поставлені мітки

Як захистити квартиру від злодіїв

Важливо бути уважним до деталей, щоб вчасно помітити та розпізнати мітки домушників на дверях своїх чи сусідських. Підозрілим сигналом можуть стати:

 • Часті дзвінки у двері, домофон або стаціонарний телефон, при яких опонент зникає відразу після отримання відповіді від господарів.
 • Поява сторонніх осіб у під’їзді, які придивляються до будинку, дверей, розпитують.
 • Потертість, сліди на дверній обшивці. Вони можуть свідчити, що з замку було знято зліпок.
 • Наявність біля входу в житло сміття, шматочків печива, побілки, що обсипалася.

Найбільш дієвим засобом того, як убезпечити квартиру від злодіїв є превентивні заходи. Це встановлення відеоспостереження. Камери стеження можуть на першому етапі відлякати зловмисників.

Максимально ефективно забезпечити безпеку мешканців та збереження матеріальних цінностей зможе охоронна компанія. Її співробітники встановлять на всі точки можливого проникнення датчики, які миттєво подадуть сигнал на пульт охорони у разі несанкціонованого доступу. Група швидкого реагування приїжджає на місце за кілька хвилин. За цей період злочинці просто не встигнуть винести цінності та втекти.